YAYINLAR / SERBEST MİMAR: 

Serbest Mimar

Güncel: Serbest Mimar 43

Dergimizin, 43. sayısı zengin ve heyecanlı içeriği ile sizlerle buluşuyor.

Masaüstü bölümü, her zamanki gibi henüz tamamlanmış ya da halen devam eden projelerden bir seçki içeriyor. Bu sayıda İkikerebir Mimarlık ve rggA Mimarlık ofislerinin projelerini bulacaksınız.

SMD’lerden bölümü, İstanbulSMD, İzmirSMD ve TürkSMD’nin son dönemde yapmış olduğu etkinlik haberleri ile sizleri karşılıyor.

Yaka Resmi bölümü, yakınlarda kaybettiğimiz Aurelio Galfetti ardından Hakan Tüzün Şengün’ün; Ünal Demirarslan’ın ardından bir anma yazısı ve Richard Rogers’ın ardından Suha Özkan’ın; Yurdanur Sepkin’in ardından Bilge Sezer, Ercan Çoban ve Ali Hakkan’ın; Ricardo Bofill’in ardından İlhan Kural’ın kaleme aldıkları anma yazılarını içeriyor.

İyi Şeyler bölümünde, Güney Günsu Tonkal’ın kaleminden, “Kashef Chowdhury/Urbana Tasarımı Bangladeş Dostluk Hastanesi 2021 RİBA Uluslararası Ödülü’nü kazandı” başlıklı yazı yer alıyor.

Yeni bölümünde, projesi Tabanlıoğlu Mimarlık’a ait Atatürk Kültür Merkezi yapısı bulunuyor.

Proje bölümünde, Frea Mimarlık’ın tasarımı olan Hüseyin Güntaş Kütüphanesi ve Konferans Salonu projesini bulacaksınız.

Modern Mimari Eserlere Geziler, dizinin yedinci bölümü; Gürkan Okumuş’a ait “Geometrik Tutkunun Dışa Vurumu: Dosan Konserve Tesisi(1971-2021)” yazısıyla karşınızda. Bölüm editörü Figen Kıvılcım Çorakbaş, yazı dizisinin devamında okurları moderni keşfe çıkaracak yeni yazıları bekliyor.

Dosya bölümü, büyük ödül, yapı ödülleri, basın yayın ödülleri, mimarlığa katkı ödülleri ve özel ödül olmak üzere 6 dalda verilen 14. TSMD Ödüllerini ve büyük ödülü kazanan Uygur Mimarlık ile yapılan söyleşiyi okuyucu ile buluşturuyor.

Modern’i Koruma bölümünde, M. Turhan Kayasü’ye ait “Koru(yama)ma  Üzerine…” başlıklı yazı; Lale Özgenel’e ait “82 Yıllık Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun Ardından” başlıklı yazı; Mecidiyeköy Likör Fabrikası ve İller Bankası Binası’nın geçirdiği süreçlere ışık tutan içerikler yer alıyor.

Dünyadan bölümünde, tasarımı Contaminar Mimarlık’a ait olan İlkokul-Ağaç Ev projesini bulacaksınız.

Oradaydık bölümünde, Emrullah Yıldız’ın Braşov kentinden kesitler aktardığı “Braşov: Orta çağ Modernizesi” başlıklı yazısı sizleri bekliyor.

Serbest MİMAR'ın 43. sayısına bu linkten ve Dergilik uygulamasından ücretsiz ulaşabilirsiniz! Keyifli okumalar...

SM43.jpg
 

Serbest Mimar'a abone olun!

Başvurunuzu aldık, teşekkürler!

 

Tüm Sayılar

 

Serbest Mimar'ı sosyal medyada takip edin!

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
 

Künye

SERBEST MİMAR

Üç Ayda Bir Yayımlanır

Sahibi:

Ali Osman Öztürk | TürkSMD Başkanı

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü:

Mehmet Soylu

Editör:

Gamze Köküm

Yayın Komisyonu:

Ahmet Sukuti Tükel, Aslı Özbay, Aydan Volkan, Aytaç Özen, Cüneyt Kurtay, Damla Mercan, Deniz Güner, Dürrin Süer, Emrullah Yıldız, Figen Kıvılcım, Gamze İlalan, Gamze Köküm, Gökhan Hezer, Güney Tonkal, Hasan Özbay, İlhan Selim Kural, Kadri Atabaş, Kumru Alpaydın, Mehmet Soylu, Mehmet Turhan Kayasü, Meral Ekincioğlu, Osman Tutal, Ömer Mustafa Özen, Selin Nevrim Fidan, Suha Özkan, Şerife Meriç, Şükrü Kocagöz

Yayın Türü:

Yaygın Süreli Yayın

Grafik Uygulama:

Gamze Köküm - Gökhan Hezer

Yönetim Yeri, Abonelik, Reklam ve Dağıtım:

Türk Serbest Mimarlar Derneği

Dumlupınar Bulvarı, Eskişehir Yolu 7.Km. Mustafa Kemal Mah. 2123. Sk. No:164 - Kentpark AVM Arka Cephesi

+90 312 219 94 08

info@tsmd.org.tr