top of page

TürkSMD'nin 19. Dönem Başkanı Ali Osman ÖztürkTürkSMD 28. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.


Türk Serbest Mimarlar Derneği 28. Olağan Genel Kurul toplantısı 18 Şubat 2023 tarihinde yapılarak 2023 - 2024 dönemi yeni yönetimi belirlendi.


Ali Osman Öztürk’ün Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam edeceği yeni dönemde, M. Erkan Kaçar, R. Güneş Gökçek, Gamze İlalan, Onur Özkoç, Gül Güven ve Ayşin Sevgi Macit Yönetim Kurulunda görev aldılar.


Ali Osman Öztürk (Y. Mimar) Hakkında


Ali Osman Öztürk 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde Yüksek Lisans Derecesini tamamladı. ODTÜ ve Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Tasarım Stüdyolarında görev aldı.


Yüksek Mimar Ali Osman Öztürk’ün 1997 yılında kurduğu A Tasarım Mimarlık; karma kullanım, konut, kültür – kamu, kentsel tasarım, ofis, eğitim, sağlık ve iç mimarlık konularında proje hizmeti vermektedir. A Tasarım, nitelikli yaşam alanlarının oluşturulmasını önemseyen bir yaklaşımla, kuruluşundan bu yana kamu ve özel sektör için farklı ölçeklerde projeler gerçekleştirdi. Başlıca projeleri arasında Armada ve Gelişimi, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü (KPF ile), Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi (Gmp Architekten von Gerkan, Marg und Partner ile), Panora, Tepe Prime, Congresium, Via/Port ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yapıları yer almaktadır. Yatırımcılar, mühendisler, farklı disiplinlerden ekipler ile birlikte proje sürecini yürüten A Tasarım, yerel ve uluslararası çalışmalarını Ankara ve İstanbul ofislerindeki kurumsal yapısı içinde sürdürmektedir.


Comments


bottom of page