top of page

TSMD TANART Mimarlık Bürosu'nu AğırlıyorTürk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya’nın ortak çalışması ‘Koleksiyon/TSMD Mimarları Ağırlıyor’ sergilerinin yedincisi TANART Mimarlık Bürosu mimari proje sergisi 16 Kasım'da tarihinde Koleksiyon Ankara Merkezi'nde açıldı.


1962 yılında Mersin'de doğan, 1984 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü bitiren Hayri Anamurluoğlu, 1984 yılında Anamurluoğlu Mimarlık Atölyesi'ni kurarak serbest mimarlık çalışmalarına başladı. 1991 yılında eşi Ümit Anamurluoğlu ile birlikte TANART Mimarlık Mühendislik Ltd. Şti' ni kurdu. 1986 yılında Ankara/Gölbaşı Polis Okulu Ek Tesisleri Mimari Proje Yarışması'nda kazandığı 1.lik ödülünün yanı sıra katıldığı 60'ın üstünde mimari proje yarışmalarında 32 ödül ve mansiyon kazandı.


2000 Mart-2001 Haziran arasında Mimarlar Odası 36. Dönem Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Hayri Anamurluoğlu, 1996-2000 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2000 yılından bu yana da Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.


TANART Mimarlık Mühendislik Ltd. Şti. kuruluşundan bu yana hem özel sektör hem de kamu işleri projelerini gerçekleştirerek iş alanlarını ve deneyimlerini geliştirdi. TANART Mimarlık, özellikle oteller, alışveriş merkezleri, eğitim ve kültür yapıları, spor yapıları, kentsel tasarım projeleri ve konutlar alanları olmak üzere geniş bir yelpazede projeler tasarladı. Tasarladıkları bazı yapıların dekorasyon projelerini de gerçekleştirdi.


Sergide Yer Alacak Projeler


Pegasos World Otel/Side

La Blanche Otel/Bodrum

İstanbul Akvaryum Kompleksi/Florya

Pegasos Palace/Sarıgerme

Pegasos Tropical Resort/Sarıgerme

Yelken Otel/Turgutreis

Malatya Park Alişveriş Merkezi/Malatya

Adana Optimum Alişveriş Merkezi/Adana

Yenimahalle Belediyesi Batikent Kültür Sarayi/Ankara

Aqua Florya Alişveriş Merkezi/İstanbul

Nevşehir Kent Müzesi/Nevşehir

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu Kapalı ve Kale Arkasi Tribünleri/Karabük

New Zakho/Irak

Libya Iceberg Hastane/Libya

Aqua Florya Otel/İstanbul

Commentaires


bottom of page