top of page

Serbest Mimarlar Dernekleri 3. Çalıştayı KALE Grubu'nun Ev Sahipliğinde GerçekleştiSerbest Mimarlar, mesleki sorunlarını tartışmak üzere 27 Mayıs 2011 tarihinde Antalya'daki The Marmara Oteli'nde buluştu.


Üçüncüsü yapılan bu çalışmada, üç büyük kentimizde yer alan "Türk Serbest Mimarlar Derneği", "İstanbul Serbest Mimarlar Derneği", "İzmir Serbest Mimarlar Derneği" üyeleri arasında; koordinasyon, telif hakları ve mesleki konuların hukuki yönleri gibi konular tartışıldı.


Çalıştaya; Adana, Antalya, Konya, Kayseri, ve Denizli'den mimarlar ile Mimdap ve YEM temsilcileri de katıldılar. Federasyon oluşumu için yeni derneklerin kurulması, dernek oluşumuna ilk adım olarak şube ve temsilcilik seviyesinde sorumluluk verilmesi, farklı üyelik statüleri, mesleki hakların korunması için hukuki konularda danışmanlık alınması ve mesleki sorumluluk sigortası konuları hakkında kararların alındığı Çalıştay, 28 Mayıs akşamı sona erdi. Daha önceki yıllarda İzmir ve Çanakkale'de gerçekleştirilen Çalıştay'a Kale Grubu ev sahipliği yaptı.

Comments


bottom of page