top of page

TSMD Ulu Önder Atatürk'ü Ziyaret EttiTürk Serbest Mimarlar Derneği, Kasım ayında Atatürk'ü anmak için geleneksel olarak sürdürdüğü Anıtkabir ziyaretini 21 Kasım'da TSMD üyeleri ve yakınları ile yaptı. 21 Kasım'da saat 13:30'da başlayan tören, TSMD Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez'in anı defterine yazı yazması ile sona erdi. Aytek İtez'in yazısı şu şekilde:


"Ulu Önder Atatürk,

Aramızdan ayrılışınızın 78. yılında, size, kurduğunuz Cumhuriyet’e, devrim ve ilkelerine bağlılığımızı sunmak üzere huzurunuzdayız.

Bugün, kurduğunuz laik ve demokratik Cumhuriyeti temsil eden değerlerin yok sayılabildiği, ülkemizin iç ve dış güçler nedeniyle zarar gördüğü, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, hukuka olan güvenin yitirildiği zor günler yaşıyoruz.

Büyük Atatürk; Türk Serbest Mimarlar Derneği üyeleri olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. yılında, doğru bildiğimiz değerlerin arkasında durarak devrimlerinizi, ilkelerinizi, hak ve hukukun engellenemez üstünlüğünü savunmaya, ileri nesillere aktarmaya devam edeceğiz.

Çizdiğiniz çağdaş uygarlık yolunda, mesleki değerlerimize sahip çıkarak mimarlıkta, kültür ve sanatta her türlü yanlış ve gerici uygulamalara karşı olan tavrımızı ve mücadelemizi sürdüreceğiz.

İnsani duyguların unutulduğu bu dönemde, sizin duyarlı, insan haklarına saygılı, ilerici ve devrimci bakış açınıza her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu belirterek; önünüzde, minnet, sevgi ve saygıyla eğiliyoruz."

Aytek İTEZ

Türk Serbest Mimarlar Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

留言


bottom of page