top of page

TürkSMD Yönetim Kurulu, İstanbulSMD ve İzmirSMD Başkanları Mansur Yavaş'ı makamında ziyaret etti

TürkSMD Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbul SMD ve İzmir SMD Yönetim Kurulu Başkanları ile birlikte 26 Aralık 2019 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.


Ziyaret esnasında öncelikle Dernekler ve üyeleri hakkındaki kısa bilgilendirme yapıldı. TürkSMD’nin hem kamu ve özel işverenler nezdinde mimarlık mesleğinin temel sorunlarının savunuculuğunu yapmakta olduğu hem de üyelerinin, mesleğin ve Türk yapı sektörünün gelişmesi ve nitelikli hizmet verebilmesi yönünde çalışmalar yürüttüğü aktarıldı.


Sayın Mansur Yavaş’ın Ankara için yapmakta olduğu çalışmaların memnuniyetle izlendiği belirtildi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile özellikle, kamuoyunu yakından ilgilendiren kentsel sorunların çözümü, imar mevzuatı ve uygulamaları, nitelikli mimarlık hizmeti alınmasının önemi ve kamu projelerinde mimari proje yarışmalarının teşvik edilmesi gibi konularda iş birliği yapma isteği ifade edildi. Benzer iş birliği önerisinin İstanbul ve İzmir Belediye Başkanlarına da sunulacağı belirtildi.
Комментарии


bottom of page