top of page

TürkSMD Ulu Önder Atatürk'ü Ziyaret EttiTürk Serbest Mimarlar Derneği, Kasım ayında Atatürk'ü anmak için geleneksel olarak sürdürdüğü Anıtkabir ziyaretini 8 Kasım'da TSMD üyeleri ve yakınları ile yaptı.


8 Kasım saat 15:00'da başlayan tören, TürkSMD Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez'in anı defterine yazı yazması ile sona erdi. Aytek İtez'in yazısı şu şekilde:


Büyük Atatürk,


Aramızdan ayrılışınızın 79. yılında, size, kurduğunuz Cumhuriyet’e, devrim ve ilkelerine bağlılığımızı sunmak üzere huzurunuzdayız.


Ulu Önderimiz; Türk Serbest Mimarlar Derneği üyeleri olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yılında, doğru bildiğimiz değerlerin arkasında durarak devrimlerinizi, ilkelerinizi, hak ve hukukun engellenemez üstünlüğünü daima savunacağız.


Kültürel ve tarihi değerlerimizi yansıtan izlerimizin birer birer silinmeye çalışıldığı bu dönemde, çizdiğiniz çağdaş uygarlık yolunda mesleğimizin savunucuları olarak, bizlere çok büyük görevler düşmektedir. Mimarlık, kültür ve sanat alanındaki öncü değerlerimizi ileriki nesillere en iyi şekilde aktarmak için çok çalışacağız. Bizleri engellemeye çalışan tüm güçleri bertaraf ederek, doğru bildiklerimizi söylemeye, gerici ve çağdaş olmayan uygulamaları göstermeye devam edeceğiz.


Sizin duyarlı, insan odaklı, ilerici ve devrimci bakış açınıza her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu belirterek; minnet, sevgi ve saygıyla önünüzde eğiliyoruz.Aytek İTEZ

Yönetim Kurulu Başkanı

Comments


bottom of page