top of page

TürkSMD'nin Yeni Başkanı Ali Osman ÖztürkTürk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD), 26 Haziran 2021 tarihinde yapılan 26. Olağan Genel Kurul toplantısında 2021 - 2022 dönemi yeni yönetimini belirledi.


Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Ali Osman Öztürk oy birliği ile seçildi. Orçun Ersan Yönetim Kurulu 2. Başkanı, M. Erkan Kaçar sayman üye, R. Güneş Gökçek sekreter üye, Gamze İlalan üye olarak görev aldı.


Ali Osman Öztürk Hakkında


Ali Osman Öztürk 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde Yüksek Lisans Derecesini tamamladı. ODTÜ ve Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Tasarım Stüdyolarında görev aldı.


Yüksek Mimar Ali Osman Öztürk’ün 1997 yılında kurduğu A Tasarım Mimarlık; karma kullanım, konut, kültür – kamu, kentsel tasarım, ofis, eğitim, sağlık ve iç mimarlık konularında proje hizmeti vermektedir. A Tasarım, nitelikli yaşam alanlarının oluşturulmasını önemseyen bir yaklaşımla, kuruluşundan bu yana kamu ve özel sektör için farklı ölçeklerde projeler gerçekleştirdi. Başlıca projeleri arasında Armada ve Gelişimi, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü (KPF ile), Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi (Gmp Architekten von Gerkan, Marg und Partner ile), Panora, Tepe Prime, Congresium, Via/Port ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yapıları yer almaktadır. Yatırımcılar, mühendisler, farklı disiplinlerden ekipler ile birlikte proje sürecini yürüten A Tasarım, yerel ve uluslararası çalışmalarını Ankara ve İstanbul ofislerindeki kurumsal yapısı içinde sürdürmektedir.

Comments


bottom of page