top of page

Serbest MİMAR'ın 39. Sayısı ÇıktıSerbest MİMAR 39. sayıya Dergilik'ten erişebilirsiniz!


39. sayı zengin konu ve içeriği ile sizlerle yeniden buluşuyor.

Masaüstü bölümü, her zamanki gibi henüz tamamlanmış ya da halen devam eden projelerden bir seçki içeriyor. Bu sayıda NOT Mimarlık, HOD Mimarlık, Dada Mimarlık ve Gökhan Aksoy Mimarlık ofislerinin projelerini bulacaksınız.


SMD’lerden bölümü, SMD’lerin son dönemde yapmış olduğu etkinlik haberlerini içeriyor.


Yaka Resmi bölümü, yakınlarda kaybettiğimiz Fahri Nişli’nin ardından Deniz Güner’in; Öner İlhan’ın ardından Cüneyt Akbulut’un; Ahmet Vefik Alp’in ardından Ahmet Sukuti Tükel’in; Ahmet Acar’ın ardından Lale Özgenel ve Baykan Günay’ın kaleme aldıkları anma yazılarını içeriyor. Bölüm ayrıca Ali Özerk’in ardından Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi’ne ait anma yazısını içeriyor.


İyi Şeyler bölümünde, geride bıraktığımız İstanbul Mimarlık Festivali’ne dair Banu Binat’ın kaleme aldığı yazı, İzmir’de yer alan Cep Parkı projesi, TRT2’de yayınlanan MİM programı ile alakalı Nevzat Sayın’ın kalem aldığı yazı ve yeni çıkan kitabı “Hayatı Sevdim” ile Yavuz Önen haberi yer alıyor.


Telif bölümü, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz mimarlık ile alakalı bir yargı kararı ile sizleri bekliyor.


Yarışma bölümünde, Theodosius Limanı Arkeolojik Alanı Mimari Proje Yarışması’nın ödüllü projelerini bulacaksınız.


Modern Mimari Eserlere Geziler, dizinindördüncü yazısı; Ayça Özmen’e ait Bir Mimarlık Şöleni: Pavillon Le Corbusier ile karşınızda. Bölüm editörü Figen Kıvılcım Çorakbaş, yazı dizisinin devamında okurları moderni keşfe çıkaracak yeni yazıları bekliyor.


Proje bölümünde, projesi Strata Restorasyon’a ait olan Diyarbakır Surları, Sümerbank ve Gazi Rektörlük Binası rölöve-restitüsyon-restorasyon projeleri bulunuyor.


Yeni bölümünde, tasarımı Da Mimarlık’a ait Box’nNature Evi ve Mehmet Albayrak’a ait Mersin Arkeoloji Müzesi ve Saffet Kaya Bekiroğlu’na ait Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğrenci Hizmetleri Binası projeleri bulunuyor.


Dünyadan bölümünde, tasarımı Spaceworkers’a ait Romanesk Yorumlama Merkezi projesi yer alıyor.


Yine Yeni Yeniden, doğal malzemelerin çağdaş yapılarda ve bazen farklı teknikler ile kullanımını konu edinen yeni bir bölüm. Dizi ikinci bölümünde, tasarımı KHORA Office’e ait olan Salt Kış Bahçesi projesine yer veriyor.


Online olarak geçmiş sayılara sitemizin "Yayınlar" bölümünden ulaşabilirsiniz. Bilgi edinmek, satın almak veya abone olmak için: info@tsmd.org.tr

Commentaires


bottom of page