top of page

Serbest MİMAR'ın 33. Sayısı Çıktı33. sayı farklı ve ilgi çekici içerikleri ile okuyucuyla buluşuyor.

MASAÜSTÜ bölümünde, her sayıda tasarımı henüz sonuçlanmış ya da devam etmekte olan farklı projeler derleniyor. Bu sayıda bölüm, RGGA Mimarlık, AS Mimarlık, İTEZ Mimarlık, KAHRAMAN Mimarlık, MAY Yapı, PRO-GE Mimarlık ofislerine ait ofis binası, ticari yapı, cami, kamu yapısı, konut yapıları ve eğitim kampüsü gibi çeşitli projeler yer alıyor.

SMD'LERDEN bölümü, Türk SMD, İstanbul ve İzmir SMD'lerin geçtiğimiz dönemlerde yapmış oldukları etkinlikleri içeriyor.

YAKA RESMİ bölümünde kaybettiğimiz Mimar Coşkun Erkal hakkında Emre Erkal'ın; Esen Onat hakkında Suzan Esirgen’in ve I. M. Pei hakkında da İlhan Kural'ın anma yazıları paylaşılıyor.

İYİ ŞEYLER bölümünde, Avrupa Kültürel Miras Ödülleri / Europa Nostra Ödülleri 2019 yılı sahiplerinden olan Boğaziçi Üniversitesi, Tarsus-Gözlükule Kazıları Araştırma Merkezi ve Enis Öncüoğlu'nun çektiği 165 mimari portreden oluşan FORM.AL fotoğraf sergisi yer alıyor.

DOSYA bölümünde, Büyük Ödül, Yapı Ödülü, Mimarlığa Katkı Ödülü, Basın-Yayın Ödülü ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 5 dalda verilen Mimarlık Ödülleri'nin 13'üncüsü konu ediliyor. Ayrıca Büyük Ödül sahibi olan Güngör Kaftancı ile Şükrü Kocagöz'ün yaptığı söyleşi de yer alıyor.

YENİ bölümünde, Urbar Kentleşme ve Mimarlık Ofisi tarafından tasarlanan "Bulvar Konutları" projesi detayları paylaşılıyor.


DÜNYADAN bölümünde Vietnam’da bulunan sıra dışı ve etkileyici “Binh Evi” projesi yer alıyor.

GÖRÜŞ bölümünde, Meral Ekincioğlu'nun "Massachusetts Institute of Technology Tarihinde Feminist Bir Mimari Eşik" başlıklı ufuk açıcı yazısı yer alıyor.

ORADAYDIK bölümü ise, İlhan Kural'ın Kars ve Ani izlenimlerini ele aldığı yazısını içeriyor.


Dergimizin yeni sayısını ve önceki sayılarını derneğimizden temin edebilirsiniz. Online olarak geçmiş sayılara sitemizin "Yayınlar" bölümünden ulaşabilirsiniz. Bilgi edinmek, satın almak veya abone olmak için: info@tsmd.org.tr

Comments


bottom of page