top of page

Serbest MİMAR'ın 29. Sayısı Çıktı!29. sayımızda da yine farklı bir içerik ile sizlerle yeniden buluşuyoruz. Tasarımı henüz sonuçlanmış ya da devam etmekte olan projelerden seçkilerin yer aldığı "Masaüstü" bölümü; büro, ticari yapı, konut, kamu yapısı, otel ve üniversite kampüsü gibi çeşitli projelerden oluşuyor. Türk SMD, İstanbul ve İzmir SMD'lerin geçtiğimiz dönemlerde yapmış oldukları etkinliklerin haberlerini "SMD'lerden" bölümünde bulacaksınız. “Yaka Resmi” bölümünde geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren mimar Eren Boran hakkında Behiye Işık (Boran) Aksulu’nun yazısı yer alıyor. “İyi Şeyler” bölümünde 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri haberi ve 2018 yılı Pritzker Ödülü sahibi Balkrishna Doshi hakkında Prof. Dr. Jale N. Erzen’in yazısı yer alıyor.

"Görüş" bölümünde Kadri Atabaş'ın 16. Ulusal Mimarlık Sergisi hakkındaki görüşlerini paylaşan yazısı aktarılıyor. “Dosya” bölümünde, editörlüğünü Doç. Dr. Figen Kıvılcım Çorakbaş’ın yaptığı “Mimarlıkta Yeniden Yapmak” konusu özelinde 4 çalışma sunuluyor. “Proje” bölümünde; Ömer Selçuk Baz, Okan Bal, Ece Özdür, Simge Kutsal, Elif Tuğçe Sarıhan, Ege Battal, Burçin Akcan, Fatih Korkmaz, Cihan Poçan, Firdevs Ermiş ve Atakan Koca tarafından tasarlanan Kapadokya Müzesi projesi detaylarıyla yer alıyor. “YENİ” bölümünde Kapadokya özelinde hayat geçen 3 önemli proje, Ahiler Kalkınma Ajansı Hizmet Binası, Paşabağı Ören Yeri Çevre Düzenleme Projesi ve Müze-Salon yapısı ile Ordu Üniversitesi Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi yapısı detayları paylaşılıyor. “Yarışma” bölümünde Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje yarışmasında ödül alan projeler yer alıyor. “Dışarıdan Bakış” bölümü bu sayı itibari dergimizde yeni yer bulan bir bölüm. Her sayımızda Y. Mimar Ömer Kanıpak, İngiltere’de unutulmuş modernist yapıları mercek altına alacak. Son olarak, “Oradaydık” bölümünde ise Prof. Dr. Cüneyt Kurtay ve Esma Eroğlu’nun Prag şehri izlenimleri sizlerle buluşuyor.


Dergimizin yeni sayısını ve önceki sayılarını derneğimizden temin edebilirsiniz. Satın almak veya abone olmak isteyenler editor@tsmd.org.tr adresine taleplerini iletebilirler.

Comments


bottom of page