top of page

Basamaklar 2017 Sergisi Dünya Mimarlık Günü’nde TSMD Mimarlık Merkezi'nde Açıldı

TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi “Basamaklar”ın dördüncüsüne TSMD Mimarlık Merkezi yine ev sahipliği yaptı.


Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından dördüncüsü düzenlenen TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ”Basamaklar", Mesa İmalat’ın malzeme, ER-EL Concept'in aydınlatma sponsorluğu ve Aytaş Alçı'nın desteği ile 2 Ekim’de TSMD Mimarlık Merkezi’nde açıldı.


Öğrenci sergisi ile öncelikle mimarlık bölümü öğrencilerine TSMD Mimarlık Merkezi’ni tanıtmak, benimsetmek, farklı okulların mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek etkileşimlerini sağlamak ve böylece mimarlık eğitimine ve ortamına katkıda bulunmak amaçlanıyor.

”Basamaklar 2017” Sergisi, Ankara üniversitelerinin mimarlık bölümü öğrencilerinin yaratıcı önerileri ve çalışmalarını sizlerle buluşturuyor. Sergide, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi olmak üzere 7 üniversitenin mimarlık bölümü öğrencilerinin projeleri yer alıyor. Bu sene diğer sergilerden farklı olarak yurt dışından misafir üniversite konuk oluyor. İtalya’dan Bologna Üniversitesi mimarlık bölümü öğrencilerinin projeleri de ”Basamaklar” sergisinde yerini alıyor.

Sergi, 20 Ekim 2017 tarihlerine kadar (her gün, saat 10:00 – 19:00 arasında) TSMD Mimarlık Merkezi’nde gezilebilir.
Kommentarer


bottom of page