top of page

18. Yapı Sektörü Buluşması Sona Erdi

Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin 2011 yılından bu yana farklı katılımcılarla gerçekleştirdiği Yapı Sektörü Buluşmaları'nın on sekizincisi Mimarşiv iş birliği ile 20 - 21 Eylül 2019 tarihlerinde TSMD Mimarlık Merkezi'nde yapıldı. 18. Yapı Sektörü Buluşması'na katılan kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar, mimarlık ofisleri ve yapı sektörü firmaları şu şekilde sıralandı:YSB İkinci Gününde Üniversiteri Ağırladı


Buluşma'nın ilk gününde TürkSMD üyesi mimarlık ofisleri ve yatırımcı kuruluşlar ile yapı sektörü temsilcilerinin ikili görüşmeleri yapıldı. Görüşmelerde yapı sektörü firmaları yeni ürün ve hizmetlerini mimarlara ve yatırımcılara aktarma fırsatı yakaladılar, güncel projeler hakkında bilgi sahibi oldular.


İkinci gün ise yapı sektörü firmalarının karşısında bu defa öğrenciler yer aldı. Ürünler, uygulama alanları, uygulamada karşılaşılan zorluklar, başarılı örnekler, sorunlar ve çözümleri gibi birçok konu konuşuldu. Daha çok gruplar halinde firmaları ziyaret eden öğrenciler, firmalara merak ettikleri soruları yöneltme ve ürünleri tanıma imkanı buldular.

Bir sonraki Yapı Sektörü Buluşması 2020 ilkbaharında, TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılacak, detaylar ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacak.
Comments


bottom of page