TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
Alper AKSOY
 
 
1978 yılında Kayseri’de doğdu. Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başladığı mimarlık eğitimini, aynı üniversitenin Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı’nda, Olimpiyat Stadyumları ve Spor Yapıları konusunda tezli yüksek lisans çalışması yaparak tamamladı.

Spor yapıları, Otel, Alışveriş Merkezi, Ulaşım Yapıları, İdari binalar ve Ofis Binaları gibi büyük ölçekli projelerin şantiye ve tasarım ofislerinde görev aldıktan sonra 2005 yılında Alper Aksoy Mimarlık şirketini kurdu ve birçok projede tasarım partnerliği yaptı. 2007 yılından sonra Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde proje atölye yürütücüsü olarak görev aldı. 2013 yılında Ankara Ofisini kurdu. Katıldığı Ulusal yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. Önemli projelerinden bazıları, Kayseri BMW-Mini-Land Rover binası, Sakarya, Kocaeli, Hatay ve Göztepe Stadyumları'dır.

Kurucusu olduğu Alper Aksoy Mimarlık firmasında meslek hayatına devam etmekte ve halen Özel Üniversitelerde Mimarlık Bölümü atölye yürütücüsü olarak görev yapmaktadır. 
 
Web Uygulama: AdaNET