TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
 
Serbest MİMAR’ın 22. Sayısı Çıktı
 
22. sayımızda da yine farklı bir içerik ile sizlerle buluşuyoruz.
Tasarımı henüz sonuçlanmış ya da devam etmekte olan projelerden seçkilerin yer aldığı "Masaüstü" bölümü; büro, ticari yapı, konut, kamu yapısı, otel ve üniversite kampüsü gibi çeşitli projelerden oluşuyor.

Türk SMD, İstanbul ve İzmir SMD'lerin geçtiğimiz dönemlerde yapmış oldukları etkinliklerin haberlerini "SMD'lerden" bölümünde bulacaksınız.

İyi Şeyler” bölümünde 15. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Manço Mimarlık’ın Hatay projesine S-Arch 2016 Ödülü ve Selim Erdil’in “Ma Vie La” projesine A+ Award 2016 Ödülü haberleri yer alıyor.

Kötü Şeyler” bölümünde Doğan Tekeli’nin Danıştay Binası’nın yıkımı, Tezcan Candan Karakuş’un ise Marmara Köşkü ve Baraj Gazinosu’nun yıkımı hakkındaki yazıları sizlerle buluşuyor.

Profil” bölümünün konuğu Y. Şehir Plancısı ve Peyzaj Mimarı Dr. Turgay Ateş oldu. Turgay Ateş’in meslek hayatını ve çalışmalarını aktardığı keyifli söyleşi ile birçok eskiz çalışması ve el çizimleri sizlerle paylaşılıyor.

Yeni” bölümünde Antalya Kültür Sanat Merkezi, Denizli Otogar Projesi, Gimart Outlet AVM ve Otel Projesi ile Ali Yalçın Evi projelerinin detayları sizlerle buluşuyor.

Yarışmadan Uygulamaya” bölümünde yarışma ile elde edilen ve uygulanan Lüleburgaz Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Kemal Kurdaş Anıt Mezarı projeleri hakkında detaylı bilgiler aktarılıyor.

Görüş” bölümünde Y. Mimar Onur Özkoç’un 15. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali hakkındaki izlenimleri ve düşüncelerini aktaran yazısı yer alıyor.

Son olarak, “Oradaydık” bölümünde ise Y. Mimar Berna Tanverdi’nin Kenya hakkındaki izlenimlerini aktardığı yazısı paylaşılıyor.

Dergimizin yeni sayısını ve önceki sayılarını derneğimizden temin edebilirsiniz. Online olarak geçmiş sayılara buradan ulaşabilirsiniz. Satın almak veya abone olmak isteyenler editor@tsmd.org.tr adresine taleplerini iletebilirler. 
Güncelleme Tarihi:
28.07.2016
Bu belge: 1089 kez okunmuştur.
 
Web Uygulama: AdaNET