TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
Bahadır KUL
 
 
 1979 yılında Van'da doğan Bahadır KUL; 1995-1999 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden dönem birincisi olarak mezun oldu. Öğrencilik döneminde çeşitli ulusal yarışmalarda ödüller kazandı.
2000-2002 yıllarında çalıştığı mimarlık ofislerinde çoğunlukla iç mekân tasarımları ve uygulama süreçlerinde bulundu.

2009' da Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü kentsel tasarım dalında ''Tarihi Kentsel Alanda Yeniden Yapım ile İşlevlendirme'' üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2008-2009 yıllarında Erciyes Üniversitesi'nde atölye yürütücüsü olarak görev aldı.2003 yılında Kayseri’de BKA mimarlık ofisini kuran Bahadır Kul; ulaşım, spor, kültür ve kamu yapıları gibi alanlarda farklı ölçeklerde birçok projeye imza attı.

2009' dan itibaren BKA İstanbul ofisi ile mimari kariyerine devam etmektedir. Bu süreçte özellikle Anadolu kentlerinde yere değer katan stadyumlar, terminaller ve müze yapıları ile mimari pratiğine devam eder.Bu deneyimlerini uluslararası platformda da sürdürmektedir.

Mimari eğitim kurumlarında jüri üyelikleri yapan Kul, birçok üniversitede ve çeşitli mesleki konferanslara uzmanlık alanı olan mega yapılar ve kentsel projeler üzerine seminerler vermektedir. 
 
Web Uygulama: AdaNET