TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
 
Serbest MİMAR'ın 21. Sayısı Çıktı


TSMD tarafından 3 ayda bir yayınlanan Serbest MİMAR dergisinin yeni sayısı farklı içeriği ile sizleri bekliyor.

Tasarımı henüz sonuçlanmış ya da devam etmekte olan projelerden seçkilerin yer aldığı Masaüstü bölümü; ticari yapı, konut, kamu ve eğitim yapısı gibi çeşitli projelerden oluşuyor.

Türk SMD, İstanbul ve İzmir SMD'lerin geçtiğimiz dönemlerde yapmış oldukları etkinliklerin haberlerini SMD'lerden bölümünde bulacaksınız.

Yaka Resmi bölümünde, geçtiğimiz senenin sonlarında kaybettiğimiz TSMD Onur üyesi Öner Olcay hakkında Yurdanur Sepkin’in; Şubat ayında kaybettiğimiz Prof.Dr. Rauf Beyru hakkında İzmir SMD’nin yazısı aktarılıyor.

Bu sayımızın Dosya konusu Ankara’da parsel bazında inşa edilen idari yapılar oldu. Celal Abdi Güzer’in yazısıyla destekli, 10 adet idari yapının detaylarını bulacaksınız.

Söyleşi bölümümüzün konukları 1960 – 80 döneminde faal olarak çalışan mimarlarımız oldu. Mimarlarımızla, dönemin mimarlığına dair konuştuk.

Yeni bölümümüzde, Uçhisar’da tasarlanan Cevizli Lojman/Argos Evi, İstanbul’daki Maslak No.1 Ofis ve Kırşehir Otobüs Terminali binalarının detayları yer alıyor.

Kritik bölümümüzde, Faruk Nafiz Erkal’ın evinin karşısındaki yapının devam eden inşaat sürecini kaleme aldığı yazısı yer alıyor.

Son olarak, Oradaydık bölümünde ise İlhan Selim Kural, Santorini, Mykonos, Chios (Sakız) Adaları’na yönelik izlenimlerini aktarıyor.

Dergimizin yeni sayısını ve önceki sayılarını derneğimizden temin edebilirsiniz. Online olarak geçmiş sayılara http://www.tsmd.org.tr/TR,271/serbest-mimar-dergisi.html adresinden ulaşabilirsiniz. Satın almak veya abone olmak isteyenler editor@tsmd.org.tr adresine taleplerini iletebilirler.
Güncelleme Tarihi:
28.03.2016
Bu belge: 1765 kez okunmuştur.
 
Web Uygulama: AdaNET