TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
"VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Mutluluk Fabrikaları" Sergisi Ankara'da...
VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin işbirliğiyle Şubat ayında İstanbullu sanatseverle buluşan VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin ilk sergisi Mutluluk Fabrikaları, 27 Eylül'de Ankara'da ziyarete açıldı. Mimar Saitali Köknar'ın küratörlüğü ve Pelin Derviş'in koordinatörlüğüyle düzenlenen sergi, nitelikli kentsel çevre ve nitelikli mimarlık odağında çalışmalar yürüten TSMD Mimarlık Merkezi'nde, 9 Kasım'a kadar görülebilecek.

Sergi, başta alışveriş merkezleri ve ofis binaları olmak üzere, her gün milyonlarca insanın saatlerini geçirdiği ticari yapılardaki gündelik hayatı ve son 10 yıldaki dönüşümü ele alıyor. 14 mimari ekibin araştırma ve yorumları, sergi kapsamında mekana yerleştirilen mobil kutuların içinde sergileniyor. 2000 yılından bu yana üretilmiş ticari yapılardan oluşan bir seçkiye yer veren kitap da, sergiyle eşzamanlı olarak satışa sunuluyor.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin tartışma platformunu oluşturan, daha önce İstanbul, Kayseri ve İzmir'de düzenlenen panel serisi kapsamında ise AVM yatırımcılarını ve mimarlarını bir araya getirecek yuvarlak masa toplantısı, Kasım ayında Ankara'da gerçekleştirilecek.

vitracagdasmimarlikdizisi.com adresindeki internet sitesinden, proje kapsamındaki etkinliklerle ilgili detaylı bilgiylere ulaşılabiliyor, yayınlar e-kitap formatında temin edilebiliyor.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar:

Mutluluk Fabrikaları

Ticari Yapılar Üzerine Bir Sergi

27 Eylül - 9 Kasım 2012

TSMD Mimarlık Merkezi

Dumlupınar Bulvarı, Eskişehir Yolu 7. km 2123. Sokak - Kentpark AVM Arka Cephesi

Pazar hariç her gün 10:00-19:00 saatleri arasında

 
Web Uygulama: AdaNET