TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
Ali Osman ÖZTÜRK

 

1965 yılında Ankara’da doğdu.1987 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı.1987-1993 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Bölümü tasarım stüdyosunda araştırma görevlisi olarak çalıştı.1997 yılına kadar ODTÜ’de, 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etti. TMMOB Mimarlar Odası, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği, ODTÜ Mimarlık Fakültesi ve Arkitekt Dergisi’nde çeşitli görevlerde bulundu. Mimari proje yarışmalarına katıldı. Ödüller aldı. İlk mesleki deneyimlerin ardından 1997 yılında A Tasarım Mimarlık adıyla kendi firmasını kurdu. Ankara ve İstanbul ofislerindeki tasarım ekipleri ile kamu ve özel sektör için önemli projeler gerçekleştirdi.

Tanınmış uluslararası mimarlık gruplarıyla ortak çalışmalar da yapan Ali Osman Öztürk, 2015 yılında Gmp Architekten von Gerkan, Marg und Partner ile Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ni, KPF(Kohn Pedersen Fox) ile İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü
projelerini tamamladı.

Gerçekleştirdiği projeler arasında Atakule, Maidan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, Kumru Ankara, Mesa Koza 66, Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Park Mozaik, Tepe Prime, Panora,  Antares, Viaport, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yapıları, Congresium, Armada ve Gelişimi yer almaktadır. Ali Osman Öztürk’ün proje ve yapılarının yer aldığı kitabı 2014 yılında Images Publishing Master Architect Series yayınları arasında basılmıştır.

 
Web Uygulama: AdaNET