TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
6. Dönem 2002 - 2004
Ödülün seçici kurulu Nuran Ünsal, Ercan Çoban, Can Ersan, Özcan Uygur ve Esen Onat'tan oluşuyordu.

Mimarlık Ödülü: Baran İdil

40 yılı aşan mimarlık mesleğinin geniş perspektifi içinde çok yönlü katkısını tasarımda, uygulamada, meslek örgütlerinde, eğitimde, yapıdan kente ve meslek etiğinden ödün vermeden sürdüren; meslek yaşamını yaşam biçimine dönüştüren; örnek davranışları, çok yönlü kişiliği ve deneyimlerini sevgi ve saygı ile paylaşıp, yol gösterici kimliği ile meslek camiasında önemli, saygın ve özgün bir yer edinmiş olması nedeniyle...

Uygulama Ödülü: Danyal Tevfik Çiper

Tasarım ve uygulama ürünlerindeki özgün tutumunu kararlılıkla sürdürmesi, bu süreçte tüm ayrıntılarda sergilediği titiz uygulama tavrı nedeniyle...

Yapı Üreticisi Ödülü: MESA Şirketler Topluluğu

Yapı üretiminde gösterdiği üstün performans ve duyarlılıkla birlikte, malzeme ve teknolojiyi de kullanarak üstün nitelikli yapılar üretmesi; özellikle konut sektörüne getirdiği ve sürekli kıldığı yüksek standartlar nedeniyle...

Yönetici Ödülü: Eski Safranbolu Bld. Bşk. Kızıltan Ulukavak

1970-1980 yılları arasında Safranbolu’da Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde İTÜ Mimarlık Fakültesi ile işbirliği yaparak, Türkiye’de mimarlık değerlerinin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması yolunda ilk adımların atılmasında öncü olması; Safranbolu’nun tarihsel ve kültürel değerlerinin bir bütün olarak Türk ve dünya kamuoyuna tanıtılması ve koruma altına alınması konusundaki karar ve uygulamaları gerçekleştirmesi nedeniyle...

Basın-Yayın Ödülü: CNN Türk ve Design 360 Programı

Mimarlık ve çağdaş tasarım kültürünün ve bilincinin yaygınlaşmasına, tanıtılmasına görsel basın aracılığı ile yaptığı katkı; özellikle “Design 360” programının bu amaca etkisi nedeniyle...

Design 360 Program Künyesi

Yapım: CNN Türk / CNN International ortak yapımı

Yapımcı / Sunucu: Tülin Hadi

Yapımcı: Esra Güven

Program Koordinatörü: Başar Başarır

Yapım Yönetmeni: Mete Büyükakpınar

Program Danışmanı: Paul McMillien

Kameramanlar: Engin Elmas, Faruk Solmaz, Barış Aladar

Program Sponsoru: Eczacıbaşı/Vitra

Yapı Malzemesi Ödülü: FİBROBETON Yapı Elemanları

Geliştirdiği ön yapım - prekast teknolojisi ile ürettiği alkali dayanımlı, fiber takviyeli beton cephe paneli, söve, korniş vb. yapı elemanları ile “tasarlanan her formun yapı kaplama malzemesine dönüştürülebilmesi” yönünde mimarlık ortamına sağladığı olanaklar nedeniyle...

Eğitim Ödülü: Arkitera Eğitim Hizmetleri

Ulusal ve uluslararası mimarlık etkinliklerini, mimari proje ve ürünlerini, tüm ayrıntılarıyla sanal ortamda sunarak; ayrıca mimari söyleşiler ve sergiler düzenleyerek, mimarlara, mimarlık öğrencilerine ve ilgilenen herkese, mimarlık alanında sürekli bir iletişim ve eğitim ortamı sağlaması; bu ortamı en uygun ve kaliteli düzeyde sürdürmesi nedeniyle...

Öğrenci Ödülü: Başarı Ödülü: Melike Çelebi (Maltepe Ü), Betül Kömürcü (GÜ), Başak Uçar (ODTÜ), 

Teşvik Ödülü: Hande Ünlü (YÜ), Selen Yetişkin (MÜ), Fernaz Öncel (Maltepe Ü)
 
Web Uygulama: AdaNET