TSMD
 
 
istanbulsmd
izmir smd
HABER
Serbest MİMAR'ın 30. Yıl Özel Sayısı Çıktı
Serbest MİMAR'ın 28. Sayısı 30. Yıl Özel Sayısı olarak yayınlandı.
   
   
ATO Başkanı Gürsel Baran TürkSMD’yi Ziyaret Etti
Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, 14 Aralık 2017 tarihinde TürkSMD’yi ziyaret etti.
   
   
Motto Mimarlık’a World Architecture Community Awards’dan İki Ödül!
Motto Mimarlık tarafından tasarlanan “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlük Ek Binası” projesi World Architecture Community tarafından verilen ödüllerde, 26. proje döngüsünde iki ödüle layık görüldü.
   
   
TürkSMD 30. Yılını Kutluyor
Türk Serbest Mimarlar Derneği, 30. yılını kurucu üyeleri, eski dönem başkanları, üyeleri ve yapı sektörü paydaşlarının katılımıyla kutladı.
   
   
TürkSMD Ulu Önder Atatürk'ü Ziyaret Etti
Türk Serbest Mimarlar Derneği, Kasım ayında Atatürk'ü anmak için geleneksel olarak sürdürdüğü Anıtkabir ziyaretini 8 Kasım'da TSMD üyeleri ve yakınları ile yaptı.
   
   
TSMD ve Şişecam Düzcam’ın Etkinlik Serisi MimarcaCAM'ın Üçüncüsü ve Referans Projeler 2017 Lansmanı TSMD Mimarlık Merkezi’nde Yapıldı
Türk Serbest Mimarlar Derneği ve Şişecam Düzcam iş birliği ile üçüncüsü gerçekleşen MimarcaCAM etkinlik serisinde, camın tasarımdaki gücü ve etkileri farklı konu başlıklarında tartışılmaya devam ediyor.
   
   
Basamaklar 2017 Sergisi Dünya Mimarlık Günü’nde TSMD Mimarlık Merkezi'nde Açıldı
TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi “Basamaklar”ın dördüncüsüne TSMD Mimarlık Merkezi yine ev sahipliği yaptı.
   
   
14. Yapı Sektörü Buluşmaları Sona Erdi
Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin 2011 yılından bu yana farklı katılımcılarla gerçekleştirdiği Yapı Sektörü Buluşmaları'nın ondördüncüsü 21 - 22 Eylül 2017 tarihlerinde TSMD Mimarlık Merkezi'nde yapıldı.
   
   
“Tarihiyle Yaşayan ve Yaşatan Altındağ Sergisi” TSMD Mimarlık Merkezi’ndeydi
Altındağ’da son 10 yılda yaşanan değişimi konu alan “Tarihiyle Yaşayan ve Yaşatan Altındağ Sergisi” 15 Eylül 2017 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde açıldı.
   
   
AS Architects ve Gökhan Aksoy Architects’e Bir Ödül de WA Awards’tan
AS Architects ve Gökhan Aksoy Architects tarafından tasarlanan “Adres Yalıkavak” projesi World Architecture Community tarafından verilen ödüllerde, 25. proje döngüsünde ödüle layık görüldü.
   
   
Cumhuriyet Döneminin Simge Yapılarından Biri Olan İller Bankası Binası Yıkıldı
2014 yılından bu yana yıkılma tehdidi ile gündemde yer alan ve buna karşılık meslek örgütleri tarafından tarihi değeri sürekli gözler önüne serilen İller Bankası Binası 17 Haziran gecesi apansız ve umarsızca yıkılarak, yok edildi.
   
   
Mimar Figürü
Mimar Figürü, 9 Haziran 2017 tarihine kadar TSMD Mimarlık Merkezi’nde izlenebilir.
   
   
13. Yapı Sektörü Buluşmaları Sona Erdi
Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin 2011 yılından bu yana farklı katılımcılarla gerçekleştirdiği Yapı Sektörü Buluşmaları'nın onüçüncüsü 20 - 21 Nisan 2017 tarihlerinde TSMD Mimarlık Merkezi'nde yapıldı.
   
   
Serbest MİMAR'ın 25. Sayısı Çıktı
25. sayımızda da yine farklı bir içerik ile sizlerle yeniden buluşuyoruz.
   
   
SMD’ler Çalıştayı Bu Sene İstanbul’da Yapıldı
SMD’ler Çalıştayı, 8 Nisan 2017 tarihinde Kalebodur sponsorluğunda, Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD), İstanbul SMD ve İzmir SMD üyelerinin katılımıyla İstanbul Kalebodur Merkez Binası’nda yapıldı.
   
   
TSMD Mimarlık Merkezi’nde "Mimarlık Ödülleri" Konuşuldu
Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin sonuncusu, Seranit Grup sponsorluğunda, “Mimarlık Ödülleri / Amaç, Yöntem ve Sonuç” teması ile 23 Mart 2017 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapıldı.
   
   
Aytek İtez Bir Dönem Daha TSMD’nin Yönetim Kurulu Başkanı
Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD), 11 Şubat 2017 tarihinde yapılan 22. Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısında 2017- 2018 dönemi yeni yönetimini belirledi.
   
   
TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu
TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Töreni, mimarlık ve yapı sektörünün paydaşlarının geniş katılımıyla 27 Ocak Cuma akşamı Ankara Bilkent Otel’de düzenlendi.
   
   
 
Web Uygulama: AdaNET